Microsoft ve Volkswagen Atışması

volkswagen ve microsoft

Microsoft ve Volkswagen Atışması

Katıldığı bir seminerde Bill Gates son 25 yılda bilgisayar teknolojisindeki gelişmeyi anlatmak ve bilgi için şunları söylemiş;

– Eğer Volkswagen üretim teknolojisini bizim kadar geliştirebilseydi bugün otomobil fiyatları 25 doların altına düşerdi. Bir depo benzin 1000 km ye kadar yeterdi.

Volkswagen: Eğer biz Microsoft’un teknolojisiyle otomobil üretseydik, otoyollarda durmadan stop eden, hava yastıkları açılmadan önce Emin misiniz? diye soran araçlar olurdu.

Microsoft Başkanı Bill Gates’in ABD nin en büyük bilgisayar fuarlarından biri olan Comdex’i dolaştıktan sonra, bilgisayar teknolojisindeki bu hızlı gelişimi anlatabilmek için yaptığı açıklama ile, ünlü otomobil üreticisi olan Volkswagen’i kızdırdı. Volkswagen, Gates’ in sözleri üzerine yaptığı açıklamada, otomobil üretiminin Microsoft teknolojisi gibi olması durumunda neler yaşanacağını şu şekilde anlattı:

1. Ortada hiç bir neden olmazken, araçlar günde en az iki defa stop ederdi.

2. Yol çizgileri her boyandığında yeni bir araç almak zorunda kalırdınız.

3. Otoyolda ilerlerken birdenbire aracın tüm gösterge paneli kilitlenir ve sizin bunu çözmek için aracı baştan çalıştırmanız gerekirdi.

4. Bazen sağa dönüş gibi çok kolay bir manevra, arabanın tamamen stop etmesine sebep olur ve bu durumda motoru yeniden çalıştırmanız gerektirirdi.

5. Macintosh, güneş enerjisi ile çalışan daha güvenli, çok daha süratli bir otomobil üretir, ancak araba mevcut yolların sadece yüzde 5′ inde ilerleyebilirdi.

6. Yağ, hararet ve akü ikaz lambalarının hepsi ortadan kalkar ve tek bir Genel Koruma Hatası sinyali olurdu.

7. Yeni koltuklar herkesin aynı boyda ve aynı kiloda olmasını gerektirirdi.

8. Hava yastıkları açılmadan evvel, Emin misiniz? diye sorardı.

9. Bazen, araç durup dururken kilitlenir ve aynı anda kapı kilidini açarken marşa basıp bir elle de anteni tutmadıkça blokaj sistemi çözülmezdi.

10. Volkswagen her yeni model aracı piyasaya çıkardığında müşterilerin, otomobillerini kullanmayı baştan öğrenmeleri gerekirdi.

Kaynak : Anonim

Öncekini Oku

Einstein ve Şoförü

Sonrakini Oku

Yalan Yarışması

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler