Sevmek...

  Ben, sevmeyi anlatamadım sana. Sevmek başka şeydir işte… Sevilmek başka! Kimi sevmeyi ister, hayatında bir kez de olsa katışıksız; saf ve dolu dolu… Kimi sevilmeyi ister, gözden ırak olunca aranmak için; sorulmak için, yalnızlıktan korktuğu için…Birisinin sonu yalnızlığa, birinin sonu mutluluğa çıkar ve sevilen çoğu kez yalnız kalan olur…
  Sevmek demek, yalnız olmayı seçmek demektir bazen. Sevmek demek el ele tutmak yerine hayalini kurmakla yetinebilmek demektir. Sevmek demek inanmak, sevmek demek kanmak, sevmek demek anlamak demektir. Nedenini, zamanını bilmediğin bir anda gözlerini kapatmak demektir sevmek. Ekmeğe, suya muhtaç olmak; uykusuz gecelere uyanmak demektir. Her soluk alışında sevdiğini anmak demektir. Kış gününde, karlar altında düşünerek yanmak demektir.
  Bir bedel ödenecekse, ellerini cebine atmak demektir sevmek! Bırakıp gitmek bir yana, her şeye katlanmak demektir. Bazen, hüzünlü bir şarkıyı mırıldanmak demek; bazen iç çekip, rüzgara doğru bağırmak demektir. Kimsenin olmadığı bir yerde, kendi kendinle konuşmak demektir. Anlamak, ama anlaşılamamak demektir. Ben, kendimi sana anlatamadım. Sevmek başka şeydir işte…Sevmek demek, anlatamamak demektir!

Önder Özkaran  07.07.2020

Öncekini Oku

Rıhtım

Sonrakini Oku

Hayatın Anlamı

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler